Projektas „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomenė“

Pristatome Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos įgyvendinamą projektą „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomenė“, kuris yra skirtas Zarasų miesto vietos plėtros strategijos 2016-2022 m. 2 tikslo “Mažinti esamą Zarasų miesto gyventojų socialinę atskirtį“ uždavinių įgyvendinimui.

Zarasų mieste vis dar labai aktuali neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių socialinės atskirties problema. Šie žmonės gyvena uždarą gyvenimą, jaučiasi vieniši. Labai nedaug darbingo amžiaus neįgalių žmonių turi darbą ir yra aktyvūs darbo rinkos dalyviai. Jie turi silpną motyvaciją dalyvauti kokiose nors veiklose, nes jaučia išorinės aplinkos negatyvų požiūrį į juos, į jų galimybę dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Siekiant paįvairinti neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių užimtumo veiklas, didinti jų integraciją Zarasų mieste per jiems teikiamų sociokultūrinių paslaugų tobulinimą, meninių gebėjimų stiprinimą ir taip sumažinti jų socialinę atskirtį, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga jau praėjusių metų pabaigoje pradėjo vykdyti projektą „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomenė“. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų.

Kaip ir buvo numatyta projekte, pirmiausia 5 projekto tikslinės grupės savanoriai mokėsi meninių gebėjimų ugdymo veiklų, kad vėliau galėtų mokyti dar 15 projekto dalyvių – neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių – drožybos, vėlimo iš vilnos, gaminių iš odos gaminimo, vesti teatro terapijos  užsiėmimus. Tuo siekiama neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms sukurti galimybes įgyti naujų gebėjimų, kurie bus naudingi ateityje (dalyvaujant kūrybinėse, meninėse veiklose, organizuojant turiningą laisvalaikį). Be to, dalyvavimas įvairiose veiklose projekto dalyviams leis sumažinti jų emocinę ir psichologinę įtampą, patobulinti bendravimo įgūdžius, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi ir savo galimybėmis. Savo padarytus darbus jie galės parduoti įvairiose mugėse bei Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos įrengtoje parduotuvėje.

Šiandien projektas „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomene“ įsibėgėjęs kaip reikiant. Jau baigėsi medžio drožybos kursai, kuriuos projekto savanoriams vedė mūsų krašte gerai žinomas medžio drožėjas tautodailininkas Erikas Čypas. Kaip prakalbino medį kiekvienas projekto savanoris, matote nuotraukose.

Dabar vyksta vilnos vėlimo kursai, kuriuos veda mokytoja Regina Balčytienė. Jau nuvelti pirmieji darbai. Ateityje savanorių laukia naujų veiklų kursai, o po to, ką išmokę, jie perteiks kitiems projekto dalyviams – neįgaliesiems ir senyvo  amžiaus žmonėms.

Olga LUDZIŠ, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė

Nuotraukos iš Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos albumo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s