Projekto „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomenė“ – pabaiga

     Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga vykdė Zarasų miesto vietos veiklos grupės 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ Nr. 08.6.1-ESFA-V-911 priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ iš ES struktūrinių fondų projektą „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomenė“, kurio vertė buvo – 23119 Eur. Nuosavos lėšos – 6800 Eur.

Zarasų mieste vis dar labai aktuali neįgaliųjų  ir senyvo amžiaus žmonių socialinės atskirties problema. Šie žmonės gyvena uždarą gyvenimą, jaučiasi vieniši. Labai nedaug darbingo amžiaus neįgalių žmonių turi darbą ir yra aktyvūs darbo rinkos dalyviai. Jie turi silpną motyvaciją dalyvauti kokiose nors veiklose, nes jaučia išorinės aplinkos negatyvų požiūrį į juos, į jų galimybę dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Projekto „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomenė“ tikslas buvo – didinti neįgaliųjų ir senyvo amžiaus asmenų integraciją Zarasų mieste per jiems teikiamų sociokultūrinių paslaugų tobulinimą, meninių gebėjimų stiprinimą. Projekto tikslas tiesiogiai siejasi su priemonės tikslu, nes šiuo projektu buvo siekiama mažinti socialinę atskirtį skatinant socialiai pažeidžiamų gyventojų integraciją ir įsitraukimą į bendruomeninį gyvenimą.

Projekto tikslinė grupė: neįgalieji ir jų šeimos nariai, senyvo amžiaus asmenys, bedarbiai.

Šios tikslinės grupės aktyvumas bendruomenės veikloje yra 16%. Tiesiogiai į projekto veiklas buvo įtraukta 20 asmenų. Dalyvius sudarė 5 neįgalūs asmenys, 10 pensinio amžiaus žmonės, 5 savanoriai. Pasibaigus mokymams jie galėjo toliau tęsti veiklas su projekto dalyviais. Savanorius sudarė 2 neįgalūs asmenys ir 3 bedarbiai. Be to savanoriai padėjo projekto dalyviams įvairiose veiklose, bei teikė asmeninio asistento paslaugas (lydėjo į veiklas ir iš jų, padėjo veiklų metu).

Poveikis: – Projekto „Veiklūs neįgalieji ir senjorai – veikli bendruomenė“ dalyviai pagerino savo emocinį intelektą, patobulino bendravimo įgūdžius, įgijo daugiau pasitikėjimo savimi ir savo galimybėmis. Per drožybos, vėlimo iš vilnos, gaminių iš odos gaminimo kursus, teatro terapijos  užsiėmimus įgijo naujų gebėjimų, kurie bus naudingi ateityje: dalyvaujant kūrybinėse, meninėse veiklose, bendraujant, organizuojant turiningą laisvalaikį.  Tai pat buvo skatinama savanoriška veikla.

Kursus baigę dalyviai ir savanoriai gali mokyti šių amatų kitus organizacijos narius, o savo padarytus darbus gali parduoti įvairiose mugėse, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos  parduotuvėje.

Projekto metu įsigytos priemonės buvo naudojamos tolimesnėse veiklose. Vykdant veiklas buvo paįvairintos neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių užimtumo veiklos, o tai mažina jų socialinę atskirtį.

Pasiekti  rezultatai:  Penki  apmokyti savanoriai  kvalifikuotų lektorių ir toliau galėjo savarankiškai dirbti su projekto tikslinės grupės dalyviais 15 asmenų, kurie mokino kaip „prakalbinti“ – medį, odą, vilną ir teatrinių užsiėmimų. Penkiems projekto savanoriams Nikolajui Šerstabojevui, Pelegijai Gasparavičienėi, Zitai Kaziulėnienei, Svetlanai Michailovai, Danguolei Martinkienei buvo surengti  8 val. mokymai apie savanorystę. Galima Pasidžiaugti tokiais savanoriais, kaip Nikolajus Šerstabojevas, Svetlana Michailova, kuriems visi mokymai buvo įveikiami.

Taip pat verti pagyrimo ir kiti projekto dalyviai – Zofija Maciulevičienė,  Liudmila Rimeikienė, Jadvyga Kasperavičienė, Jadvyga Skvarčinskienė, Aldona Juozėnienė, Stasė Dauždvardienė, Onutė Kirilovienė ir kiti projekto dalyviai.

Projekto vykdytojai – Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s